Підприємиця Софія Попович про бізнес і підхід до роботи
Наш партнер – Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України – створив youtube-канал “PRO.громади”. І записав серію подкастів про лідерів та експертів, які впливають на розвиток громад. Знайомимо читачів “БРИНЗА МЕДІА” з молодою підприємицею з Івано-Франківська, експерткою з модифікації волосся, власницею простору краси “SEKTA” Софією Попович. Подкаст із Софією дивіться на youtube-каналі “PRO.громади”.

Софія Попович завжди мріяла про власну справу. Тож створити свій бізнес було лише питанням часу. А перші гроші до дівчини прийшли в 9 класі випадково… через хворобу сестри.
Моя сестра була професійним візажистом. Уявіть ситуацію. Весілля. У сестри запис нареченої на макіяж у суботу. У п’ятницю сестра потрапляє до лікарні з проблемами нирок. А зранку нареченій потрібен мейк. На той момент візажистами хто був? Консультанти компанії “Mary Kay”. І це був один візажист, напевне, на всі навколишні села. І тут така неприємність із моєю сестрою. Наречена в стресі.
І я – учениця 9 класу, йду з косметикою до цієї нареченої. Вона зранку навіть випила трохи алкоголю, щоб легше сприйняти ситуацію. Але фарбувати я вміла давно. Тож була готова. Тоді я зробила макіяж близько 8 клієнтам. Вартість одного була приблизно 180-200 грн. Батьки нареченої ще й зараз згадують, наскільки круто був зроблений макіяж.
Софія ніколи не боялася відповідальності та ризиків. Але свій бізнес вона також створила не одразу. Свого часу їй довелося обрати сім’ю та виховання донечки замість успішної роботи в Києві. Тож як тільки дитина пішла в садок, а в Софії з’явилося більше часу на розвиток власної справи, вона одразу почала будувати бізнес. Розуміння того, як можна заробляти на тому, що ти вмієш робити, прийшло ще в студентські роки. Навчання в київському університеті тоді ще студентка Попович поєднувала з курсами перукаря. Її першими моделями для стрижки стали одногрупники і студентська молодь, яка жила в гуртожитку.
Я ніколи не працювала перукарем з клієнтами без професійної освіти. У студентські роки я здобула фах перукаря. Стригла своїх одногрупників. Тобто вони були моїми моделями. Я не ставила ціну за свою роботу. Перші мої зароблені гроші як перукаря були суто ініціативою студентів, яких я стригла.
Хлопці не хотіли стригтися безкоштовно. Я завжди попереджала, що не буду брати кошти, поки не отримаю сертифікат перукаря. Але вони самі поставили ціну за стрижку 20 грн. Їм подобався результат. Реклама розійшлася серед студентів. Згодом половина гуртожитку приходила до мене стригтися. І тоді хлопці самостійно підняли ціну на мою роботу. Так я почала активно працювати і заробляти.

Після навчання в університеті Софія повернулася в село Тужилів до батьків. Народила дитину. Дівчина розповіла, що поєднувати материнство і власну справу в селі було не так просто, оскільки немовля було на грудному вигодовуванні, а наймати няню молода підприємиця не хотіла.
Я чітко розуміла: якщо повертаюсь у Київ, то в мене клієнтів буде “вагон”. Я зможу спокійно орендувати квартиру і працювати. Але це означало цілодобово бути на роботі. І дитину бачити я не буду. Тому до Києва я не поїхала, а працювала у своєму селі.
До мене почали приїжджати клієнти з різних областей і міст: з Києва, з Житомира, з Івано-Франківська, з Вінниці, Луцька та Львова. Я зрозуміла, що немає значення, де ти живеш, щоб почати заробляти. Місцевість – це не про обмеження.
Я жила в селі з населенням 2 тис людей, а робила продаж товарів з найбільшим оборотом в Україні. На той момент мої учениці в містах казали, що в них ніхто не хоче купувати, б мале місто, бо люди не мають можливості. А люди мають можливість. Потрібно бути експертом у своїй галузі. А для цього треба напрягатися, вчитися. Це дискомфорт. Виходити з зони комфорту не хочеться. Зручно сидіти вдома і не рухатися вперед. Треба чесно зізнатися собі, чого я хочу, створити план і йти в потрібному напрямку.
На думку Софії, варто починати свою справу тоді, коли є впевненість у собі та у тому, що ти робиш. Також для старту важливо оточити себе лояльними людьми, які можуть стати першими клієнтами.
Починаючи будь-яку справу, наприклад, пов’язану з бровами чи макіяжем, треба спочатку спробувати це робити на комусь зі своїх. Має бути оточення, яке тобі довіряє. Ці ж люди почнуть тебе рекомендувати іншим.
Софія Попович має свій салон в Івано-Франківську, який купила за один вечір, і магазин. У її команді працюють близько 10 людей: майстри, адміністратори, smm-менеджер, менеджер з продажів, бухгалтер. Для дівчини було важливим зареєструватися ФОП та створити нові робочі місця, сплачувати податки. До документації Софія прискіплива, все має бути на своєму місці. За сплатою податків стежить бухгалтер. Також підприємиця постійно консультується з юристами. Але на старті не все було так добре.
Донька підросла і я ухвалила рішення переїхати до Івано-Франківська. Орендувала салон. Через один день роботи там я побачила, що не маю де працювати. Я відпрацювала день і зрозуміла, що тут не залишуся. Але що робити далі? У мене запис клієнтів на пів року вперед, я залишаюся без місця роботи. Тож я купила салон за один вечір.
Я не планувала цього робити. У мене був план купити зовсім інше приміщення, в іншій частині Івано-Франківська. Я чітко домовилася з будівельниками, яким це приміщення буде, ми обговорили вентиляцію, я розповіла про специфіку своєї роботи. І десь за рік у мене був би власний салон. Але я дуже підривна і швидка. Тож за один вечір у мене вже був власний салон.
Це все була моя ініціатива. Я зробила все грамотно і правильно. Я почала з малого, але продовжую рости й розвиватися. Працюю суперактивно. Це все про робочі місця, це про дохід, про можливості. Мені кайфово, коли я можу дати людям можливість жити в задоволення.

Софія працює з топовими блогерами України. Дівчина стверджує, що такий рівень співпраці став можливим завдяки її професіоналізму.
Блогери самі до мене прийшли. Я така людина, що в мене є синдром відмінниці. Не знаю плюс це чи мінус. Якщо я чимось і займаюся, то роблю це на максимум. А коли блогер шукає якогось спеціаліста, то він хоче професіонала. На ринку професіоналів мало. Хоча майстрів дуже багато. У мене є досвід, знання, є чітке позиціонування, тому люди мені довіряють.
На старті, може, мені повезло. Коли я тільки розпочинала кар’єру у сфері кератинового вирівнювання, ботоксу, тобто модифікації структури волосся, до мене на процедуру прийшла блогерка Христонько. Тривалий час вона була єдина з блогерів, хто наважився на процедуру кератинового вирівнювання. І вона отримала багато хейту за це, але Христя була стійка до нього. 5 років співпраці зі мною і Христонько відростила красиве волосся, усі бачать результать і якість моєї роботи.
Зараз серед моїх клієнтів багато блогерів. Але я не орієнтуюся на кількість їх підписників. Я всіх сприймаю однаково. Якщо брати Валентину, яка прибирає в Польщі, то я обслуговую її на тому ж рівні, що й Христину Христонько.
Софія планує масштабувати свій бізнес у великий. Хоче, щоб її податки йшли на реальні ремонти доріг в Івано-Франківській громаді та створення соціальних молодіжних проєктів, які допомагали б молоді робити перші кроки в підприємницькій діяльності. А тим, хто хоче починати вже, дівчина радить:
- Знайдіть те, від чого ви кайфуєте, і в цьому розвивайтеся.
- Перетворіть своє хобі на роботу.
- Ви маєте розуміти, що можете все, а всі обмеження лише в нашій голові.
Фото: усі світлини належать проєкту “PRO.громади”
Редакція
Найпопулярніші
Категорії
- Анонси (1)
- Інтерв’ю (11)
- Культура (7)
- Можливості (8)
- Новини (34)
- Спецпроєкти (4)